Heroji učionica

Učenici šestih razreda naše škole (VI-1 I VI-2) su uz vodstvo predmetne nastavnice Selme, na časovima BJK, HJK, SJK učili pisati informativni tekst, čija je tema bila Dan učitelja/nastavnika.
Uz predan istraživački rad u parovima i timovima, napisali su veoma uspješne tekstove, imitirajući pravu malu redakciju. Ajla i Mak, učenici VI-2 odjeljenja, su putem školskog razglasa pročitali njihov sastav, čiji smo jedan dio željeli podijeliti sa Vama, naši dragi Facebook pratioci.
„Ovogodišnji Dan učitelja/nastavnika, koji obilježavamo 5. oktobra, prilika je da se podsjetimo koliko su učitelji važni za društvo i da im izrazimo zahvalnost za njihov neumoran rad i trud. Kao učenici Osnovne škole „Kovačići“, mislimo da učitelji/nastavnici zaslužuju poštovanje, te sve nagrade i osmijehe svijeta. Oni nisu samo učitelji/nastavnici, oni su heroji učionica. Osim što nam prenose svoje znanje, oni su naši mentori, inspiratori i nesebična podrška. Ovim putem im se na svemu srdačno zahvaljujemo i čestitamo ovaj posebni dan!“